New Zealand: Pietinė Sala

Paskutinę naktį Šiaurinėje saloje miegam sostinėje – susirandam labai patogioj vietoj esantį kemperių parką, bet kainos grėsmingos, tad žiūrim kitus variantus. Prieš išskrendant Ignas siūlo pabandyti paplūdimį netoli oro uosto – pabandom ir labai patinka – nemokamai, ir dar su wifi iš kažkurio gretimo buto. Ta proga nusiperkam bilietus į Japoniją.
Anksti ryte keliamės į pietinę salą kartu su savo namu ant ratų. Joje matom daugiau panašiai keliaujančių. Atokesnėse vietose 2 iš 3 automobilių yra kemperiai/busikai/šiaip nuomoti. Jeigu šiaurinėje saloje teko susipažinti su zelandijos „best kept secret“ – sandflies – tai pietinėje saloje mūsų santykiai pereina į visai naują lygį. Labai mažytės, bet kanda skaudžiai ir įkandimai lieka ilgam. Mūsų atominis DEET aparatas joms visai vienodai. Gerai, kad Ignas turėjo vietinio repelento „goodbye sandfly“ – padeda. Pietinėje gi saloje kai kuriose vietose tų muselių tiek, kad sunku net pavalgyt išsivirti. Kai kuriuos šitų vabalų įkandimus jautėm ir matėm jau pradėjus dviems savaitėms po išvažiavimo iš Naujosios Zelandijos.
Zelandijoje buvom rudenį, naktimis tai pasijausdavo šaltesniu oru – buvo naktų kai temperatūra krito iki jau gerus metus mums neregėtų minusinių temperatūrų. Kelis kart net variklį jungėm pasišildymui. Tai atpirkdavo baisingai žvaigždėtas dangus naktį ir neapsakomi vaizdai rytais. Mūsų stovyklavietės kaip taisyklė buvo superinėse vietose, dažniausiai tolokai nuo civilizacijos, ant kokio upeliūkščio ar ežero kranto, ar kalnų ir miškų apsuptyje. Keliukai iki jų tokie paprasti žvyrkeliai, kuriuos pagrinde naudoja piemenys bandoms ginti. Važiuodamas kartais pro langą gali pakasyti kokiam jaučiui paausį.
Kuo Naujoji Zelandija neturtinga tai internetu. Kavinėse, viešose vietose, kemperių parkuose jeigu ir yra koks wifi tai mokamas. Mobilaus prepaid interneto kainos irgi nebaisiai draugiškos. Ignas tai teisino vieninteliu kabeliu kurį turi kiviai. Vistiek neužskaitom :)
Kažkuriam čia poste dėjau nuorodą į straipsnį apie Naująją Zelandiją – žadėjom patikrinti patys. Aurelija, tavo žodžiuose yra tiesos, bet dar daugiau tavo žodžiuose yra šlamšo. Šiaip ar taip N. Zelandija nemaža šalis – patikimi šaltiniai sako, kad didesnė už UK. Beveik visa ji yra nuostabi – kalnai, parkai, miškai, upės, ežerai, paplūdimiai, fiordai – visada aplink tave puikus vaizdas. Bet kuri N. Zelandijos vieta kitoje šalyje neabejotinai būtų paskelbta nacionaliniu parku. Bet visos šalies turbūt nacionaliniu parku nepadarysi? Taip, yra paplūdimių kur važinėjama keturračiais, krosinukais, džipais, upių kurias naudoja 4×4 entuziastai. Bet tik įžengi į nacionalinį parką (kurių čia pakankamai nemažai) ir esi visiškoj ramybėj. Į pažeidimus čia jie žiūri gana rimtai – pvz. už nepaisymą laivybos draudimų fiordų parke – iki 5 metų kalėjimo ir beveik pusės milijono litų bauda.
Dar tiesa aptikom seniausią pasaulyje bungee jumping’ą – gražioj vietoj, bet kaip visada nedraugiškas biudžetui.
Išskrendam iš N. Zelandijos iš Christchurch miesto, kuris gerokai apgriautas žemės drebėjimo (-ų). Kai vietinių klausėm kada čia buvo žemės drebėjimas atsako „Kuris?“ Miesto centras užtvertas, pilnas griuvėsių, negali nei įvažiuot nei įeit. Užeinam į improvizuotą mall’ą – iš dėžučių panašių į konteinerius pagamintos vieno-dviejų aukštų erdvės parduotuvėms, kavinėms. Kažkoks kranas dar griauna vidury miesto esantį daugiaaukštį. Pakalbinam darbininkus – tie keikiasi, kad meras neleidžia sprogdinti. Šiaip ar taip liūdnas vaizdas.
Kai atvykę į N. Zelandiją Ignui parodėme tikrai puikios kelionės iš Bolivijos nuotraukas, jis buvo susirūpinęs, kad N. Zelandija labai didelio įspudžio nepaliks. Tikrai paliko.


View RTW in a larger map

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

One Response to New Zealand: Pietinė Sala

  1. Vilmis says:

    Tas rašinėlis Delfyje tai tikrai kažkoks nesusipratimas, bet jei žmonės nori tik juodą spalvą pamatyti, tai ją ir mato. Džiugu jog jūs ir daug kitų spalvų išvydot :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>