Australia: Sydney

Skrydis iš Zelandijos, Cristchurch’o į Australiją, Sidnėjų truko apie 3 valandas. Išlipus dangus buvo apniukęs, bet sėkmingai pasiekėm hostelį negavę lietaus. Kambaryje aptikome dar besitvarkančią kambarinę, kuri labai pradėjo piktintis administratore, kad ši mus įleido jos neatsiklaususi, tad draugiškai kampukyje palikę daiktus iškeliavom į artimiausią parduotuvę. Zelandijoje kainos nedžiugino, bet čia nedžiugino dar labiau, tad dėmesingiau buvo apžiūrėtos makaronų, daržovių ir konservų lentynos. Gerai, kad hostelyje buvo virtuvė – gamintis kiek pigiau.
Sidnėjuje turėjome 4 dienas ir beveik visą laiką lijo. Ištaikę properšą aplankėm karališkuosius botanikos sodus, apėjom operos teatro pastatą, kuris pasirodė mažesnis nei tikėjomės. Užėję į vidų pasijutom panašiai kaip Vilniaus nacionalineme operos ir baleto teatre – foje mažas bariukas, kabo televizoriaus ekranas, transliuojantis veiksmą iš salės. Tik va skaniojo karšto šokolado nėra.
Pastebėjom, kad populiarus čia bėgiojimas – darbo dieną pilna sportuojančių žmonių. Kai kurie per pietų pertrauką persiavę patogesnius batus kulniuoja po parką ar pakrantę. Parkuose matėm ir pietaujančius, ir besiboksuojančius, ir žaidžiančius, ir besimokančius, ir visaip kitaip aktyviai ar ramiai leidžiančius laiką žmones – laiko leidimas lauke tikrai pamėgtas.
Vienas iš būdų geriau apžiūrėti Sidnėjų – paplaukti keltu į vieną ar kitą pakrantę. Pasirinkimai bent keli, tad kol tyrinėdami žemėlapį svarstėm, ką pasirinkti, pro šalį ėjęs vietinis stabtelėjo ir draugiškai papasakojo, kur kas yra ir vienareikšmiškai parekomendavo nuplaukti iki Manlyn beach. Kadangi patys per daug kažko išsirinkę nebuvom, ten ir patraukėm. Plaukiant vėl pradėjo lyti, bet miestas, pakrantės atrodė tikrai žaviai, žvalgėmės iki kol pasislėpė debesyse. Išsilaipinus pylė lietus, tad patraukėm taku palei parduotuves, kur gelbėjo stogeliai. Paėėję atsidūrėm Manlyn paplūdimyje, kuriuo lietui lyjant mėgavosi tik banglentininkai – sakyčiau, didesnę dalį paplūdimio grožio pamatėm. Australiškas lietus pasitaikė nelabai šaltas, tad prigriebėm „home-made“ ledų ir patraukėm keltu atgalios.
Buvom suplanavę apsilankyti Chinese gardens, tik deja nesuspėjom iki darbo laiko pabaigos. Užtai puikiai praleidom laiką vaikštinėdami po Darling Harbour. Pabaigai, jau sutemus sugrįžom prie Opera House, tik gaila, jis nešvietė naktį tomis gražiomis spalvomis, kaip kad paveiksliukuose.
Išaušus kelionės į Melburną rytui danguje nebuvo nei vieno debesėlio ir švietė saulė…


View RTW in a larger map

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>